تکنولوژی AGC در دوربین مداربسته

تکنولوژی AGC در دوربین مداربسته

تکنولوژی AGC در دوربین مداربسته چیست؟

تکنولوژی AGC در دوربین مداربسته باعث می شود دوربین به صورت خودکار نور را تنظیم کند. AGC مخفف عبارت Automatic Gain Control است. میزان سطح روشنایی و نور محیطی برای ثبت تصاویری با کیفیت، بسیار با اهمیت است. هنگامی که نور، پایین تر از سطح مشخصی باشد، دوربین مداربسته به صورت خودکار، شروع به تقویت سیگنال ویدئویی می کند. به این ترتیب، کمبود نور جبران می شود.

AGC در دوربین مدار بسته چگونه عمل می کند؟

با فعال بودن قابلیت AGC در دوربین مداربسته ، دامنه دینامیکی به صورت الکترونیکی، بهبود می یابد. به طور مثال در این روش میزان روشنایی از 16db به 26db می رسد. همین امر موجب نمایش محیط های تاریک با کیفیت بالاتر می شود. البته باید بدانید این تکنولوژی با بالا رفتن میزان نور، نویز زیاد و یا نقاط رنگی ایجاد می کند.

در حال حاضر در تمام دوربین های مداربسته تکنولوژی AGC وجود دارد و با توجه به نیاز کاربر قابل تنظیم است. به این ترتیب می توان آن را در صورت نیاز در درجات پایین، متوسط، بالا و خاموش قرار داد.

چطور نویز الکترونیکی ناشی از تقویت را کاهش دهیم؟

به منظور کاهش نویز ایجاد شده به دلیل مکانیزم تقویت بهتر است از چیپ تصویر پیشرفته استفاده کنید. حسگرهای نوری که به نور حساس تر باشند، نیاز به تقویت سیگنال کمتری دارند.

آیا قابلیت AGC باعث افزایش قیمت دوربین می شود

امروز قابلیت AGC در دوربین مداربسته جز ویژگی های اولیه و لازم هر دوربینی است. از این رو قابلیت AGC دوربین هزینه اضافی برای کاربر در بر ندارد.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد و صرفا جزء اطلاعات ضروری است.