ریست پسورد DVR و NVR

ریست پسورد DVR و NVR

ریست پسورد DVR و NVR

یکی از مشکلات رایج در دوربین هایک ویژن و دیگر برندهای دوربین مداربسته، فراموش کردن پسورد دستگاه DVR و NVR است. معمولاً بعد از مدتی که شما از رمز عبورتان استفاده نمی کنید ممکن است آن را فراموش کنید. در نتیجه فراموش کردن رمز، وارد شدن به منوی دستگاه و دسترسی به تصاویر غیر ممکن می شود. در این مطلب سعی داریم ریست پسورد DVR و NVR هایک ویژن را به دو روش شرح دهیم. دو روش بازیابی پسورد DVR و NVR هایک ویژن عبارتند از:

1.اریست پسورد با استفاده از نرم افزار SADP هایک ویژن
2. ریست پسورد هایک ویژن از طریق خود دستگاه

1.اریست پسورد با استفاده از نرم افزار SADP هایک ویژن

اولین گام برای ریست پسورد DVR و NVR با نرم افزار SADP لازم است این نرم افزار را دانلود کنید. جهت دانلود نرم افزار بر روی لینک زیر کلیک نمایید. بعد از دانلود و نصب نرم افزار، مراحل ریست کردن را به ترتیب مراحل زیر و براساس جزئیات مطرح شده، انجام دهید.

پس از نصب نرم افزار SADP Tool، دستگاه را به شبکه لوکال (دستگاه هایک ویژن و کامپیوتری که در آن نرم افزار را نصب می کنید در یک شبکه باشند) متصل کنید. سپس نرم افزار SADP Tool را اجرا کرده تا دستگاه های ضبط (DVR و NVR) موجود در شبکه را شناسایی کند. پس از آنکه نرم افزار دستگاه های موجود را در شبکه شناسایی کرد، دستگاه DVR یا NVR مورد نظر خود را که مایل به ریست پسورد آن هستید انتخاب کنید. بعد از آن باید گزینه “Forget Password” را بزنید. در تصویر می توانید مراحل کار را ببینید.

روش اول یا ریست پسورد با Device Information :

در حالت اول کادری برای شما باز خواهد شد که از شما کد امنیتی یا  ” Security Code ” را درخواست می کند. برای به دست آوردن کد امنیتی لازم است مشخصاتی را برای پشتیبان هایک ویژن ارسال کنید.

تیم پشتیبانی دوربین مداربسته هایک ویژن پس از دریافت ایمیل شما کدهای امنیتی را ارسال می کند که دارای تاریخ های مختلفی هستند. پس از دریافت کدها باید یکی از آنها را مطابق با زمان جاری دستگاه انتخاب کرده و در باکس مشخص شده وارد کنید و گزینه Confirm را کلیک کنید:پس از آنکه کد را وارد کردید، پسورد دستگاه DVR یا NVR ریست شده و به 12345 تغییر می یابد.

روش دوم یا ریست کردن از طریق فایل XML

حالت دوم برای ریست پسورد دستگاه دی وی ار  و یا ان وی ار استفاده از فایل XML است. در این حالت صفحه ای باز می شود که مانند شکل از شما درخواست Encrypt File می کند:

1- ابتدا بر روی دکمه Export کلیک کنید. فایل XML در کامپیوتر شما ذخیره می شود. شما باید این فایل را برای پشتیبانی هایک ویژن ارسال کنید.

2- تیم پشتیبانی هایک ویژن پس از دریافت ایمیل شما (حاوی فایل XML) فایل رمزگذاری و یا Encrypt File را برایتان ارسال می کند. در بخش import file مسیر فایل دریافت شده از پشتیبانی را وارد کرده و بارگذاری می کنید. به این ترتیب می توانید پسورد جدیدی را برای دستگاه ضبط خود تعریف کنید. در آخر روی دکمه Confirm کلیک کنید.

روش سوم یا ریست کردن از طریق کد QR

اما حالت سوم در صورتی است که مشاهده می کنید، در صفحه باز شده از شما درخواست Encrypt File یا Key می شود. به اضافه این که در این بخش به شما کد QR نیز ارائه شده است که تصویر آن را باید ارسال کنید.

1. در این حالت شما می توانید به دو صورت زیر عمل کنید:

a. همانند روش دوم فایل XML را در کامپیوتر ذخیره کرده و سپس برای دریافت رمز، آن را برای تیم پشتیبانی ارسال کنید.

b. راه دیگر این است که کد QR (در تصویر مشخص شده) را اسکن کرده و یا از آن عکس بگیرید و سپس آن را به همراه فایل XML برای تیم پشتیبانی هایک ویژن ارسال کنید

2- بعد از آنکه این کد و فایل را برای تیم پشتیبانی ارسال کردید از طرف آنها ایمیلی دریافت خواهید کرد که حاوی یک پسورد 8 حرفی ترکیبی از اعداد و حروف است. با وارد کرد این رمز می توانید ریست پسورد دستگاه DVR خود را انجام دهید.

نکته: قسمت سومی که در عکس مشخص شده است، برای این منظور است که همزمان بخواهید پسورد دوربین های خود را نیز ریست کنید.  با فعال کردن این گزینه بدین ترتیب پسورد تمامی دوربین های موجود در شبکه که به NVR متصل اند نیز ریست می شوند.

ریست پسورد هایک ویژن از طریق دستگاه DVR

قبل از شرح این روش به نکات زیر توجه کنید:

  1. این روش تنها برای سری‌های E،Kو I دستگاه‌های NVRد(V3.4.90) و سری‌های DS-HG/HQ/HUHI-F دستگاه‌های DVR (V3.4.80) قابل انجام است.
  2. با استفاده از این روش کاربران می توانند خودشان پسورد را ریست و تغییر دهند.
  3. این روش تنها برای دستگاه های موجود در شبکه لوکال یا محلی کاربرد دارد.

مراحل کار:

  1. ابتدا بر روی قسمت سمت چپ پایین صفحه ورود به منوی دستگاه NVR یا DVR کلیک کنید تا صفحه ریست پسورد دستگاه بالا بیاید.
  2. سپس سریال نامبر و همچنین Device Start Time را برای تیم پشتیبانی ارسال نمائید. پس از ارسال کد امنیتی یا Security Code برایتان ارسال می گردد.
  3. سریال نامبر را در قسمت مشخص شده در شکل زیر وارد نموده و اوکی را بزنید:

4. در این مرحله می توانید در قسمت زیر پسورد جدید خود را برای دستگاه تعریف نمایید.

پاسخ دهید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد و صرفا جزء اطلاعات ضروری است.